کاربران گرامی فعلاً محصولاتی که برای موتن رو و داروکده قرار داده شده دارای لینک نبوده و برای مشاهده محصولات می‌توانید از لینک سایر فروشگاه‌ها استفاده کنید!
آرایشی، بهداشتی و سلامتابزار سلامت

10 مدل بهترین فشارسنج عقربه ای برای سنجش فشار خون

3.5/5 - (2 امتیاز)

معرفی دستگاه فشارسنج عقربه‌ای

دستگاه فشارسنج عقربه‌ای یکی از ابزارهای سلامت و تخصصی بسیار دقیق سنجش میزان فشارخون در افراد مبتلابه بیماری فشارخون به شمار می‌آید. می‌توان این دستگاه را به‌عنوان قدیمی‌ترین ابزار اندازه‌گیری فشارخون نام برد که هنوز به سبب دقت اندازه‌گیری بالا استفاده از آن در بین پزشکان و بیماران زیادی بسیار رایج و متداول است؛ در این مقاله ضمن آشنایی با دستگاه فشارسنج عقربه‌ای، به معرفی چند مدل از بهترین فشارسنج عقربه‌ای پرداخته‌شده است تا چنانچه به بیماری فشارخون مبتلا هستید و یا در مرز مبتلا شدن به این بیماری هستید، بتوانید به‌صورت آنلاین این ابزار کاربردی را خریداری کنید و به‌راحتی در منزل، بدون نیاز به مراجعه به پزشک وضعیت فشارخونتان را چک کنید.

راهنمای خرید دستگاه فشارسنج عقربه‌ای برای سنجش فشار خون

مزیت استفاده از دستگاه فشارسنج عقربه‌ای

با توجه به انواع مختلفی از دستگاه‌های فشارسنج که امروزه قابل‌دسترس می‌باشد، هنوز فشارسنج‌های عقربه‌ای به‌طور متداول و رایج مورداستفاده قرار می‌گیرند؛ این ابزارها از استاندارد بالایی برخوردار می‌باشند، ضریب خطای کمتری دارند و نتایج به‌دست‌آمده از آن‌ها از اعتبار بالایی برخوردار می‌باشد و برای پزشکان قابل‌اطمینان‌تر می‌باشد؛ به همین دلیل امروزه با توجه به تنوعی که در برند انواع مختلفی از این ابزارها مشاهده می‌شود، چه در مصارف پزشکی و حوزه‌ی تخصصی و چه در مصارف خانگی از فشارسنج‌های عقربه‌ای به‌طور گسترده استفاده می‌شود.

پیشنهاد:  15 مدل بهترین برس حرارتی مو + مزایای استفاده از آن + خرید

مکانیسم دستگاه فشارسنج عقربه‌ای

دستگاه فشارسنج عقربه‌ای از یک صفحه‌ی دایره‌ای مدرج که همان صفحه‌ی عقربه‌ای که میزان فشارخون را نمایش می‌دهد، یک پوآر یا بالب، کاف یا بازوبند و یک گوشی تشکیل می‌شود؛ استفاده از این دستگاه بسیار آسان می‌باشد؛ به‌طوری‌که ابتدا نبض دست را با استفاده از بخش دیافراگم گوشی پزشکی یا به کمک انگشت وسط و انگشت اشاره احساس کنید، سپس کاف را دور بازو بسته (دقت کنید که هوای داخل آن تخلیه‌شده باشد) سپس با استفاده از پوآر، کاف را باد کنید؛ (پمپ کردن را تا جایی ادامه دهید که عقربه‌ی دستگاه به فشار 180 میلی‌متر جیوه برسد)؛ سپس سوپاپ پوآر را به‌آرامی در خلاف جهت عقربه‌های ساعت چرخانده تا هوای داخل کاف به‌آرامی و با سرعتی در حدود ۳ میلی‌متر در هر ثانیه تخلیه شود؛ هم‌زمان با کاهش فشار به کمک گوشی پزشکی صدای ضربان قلب را بشنوید و به‌محض شنیدن صدای اولین ضربان قلب که فشار سیستولیک را نشان می‌دهد، یادداشت کنید و با ناپدید شدن صدای ضربه، فشار دیاستولیک از روی عقربه قابل‌مشاهده می‌باشد.

 همان‌طور که می‌دانید فرد به‌تنهایی قادر به استفاده از دستگاه فشارسنج عقربه‌ای نخواهد بود و باید از شخص دیگری برای استفاده از دستگاه و سنجش دقیق میزان فشارخون، کمک بگیرد؛ این در حالی است که ممکن است شما یک فرد سالمند باشید که به‌تنهایی زندگی می‌کنید و یا در مواقع ضروری فردی در اطرافتان حضور نداشته باشد و … حال با توجه به وجود انواع مختلف دستگاه‌های فشارسنج مثل دستگاه فشارسنج جیوه‌ای، عقربه‌ای و دیجیتالی، می‌توانید برای راحتی در استفاده از ابزارهای فشارخون، از دستگاه فشارخون دیجیتالی استفاده کنید؛ در این صورت قادر خواهید بود بدون نیاز به مراجعه به پزشک و یا کمک گرفتن از فردی دیگر، خودتان میزان فشارخونتان را اندازه‌گیری نمایید و وضعیت سلامتی خود را چک کنید.

لیست محصولات منتخب
10 مدل بهترین فشارسنج عقربه ای برای سنجش فشار خون

فشارسنج میکرولایف مدل BP AG1-20

غالب افراد برای حفظ سلامتی خود باید برای معاینه به پزشک مراجعه کنند. اندازه‌گیری فشارخون هم یکی از همین معاینه‌ها به شمار می‌رود. برای سنجش فشارخون باید از فشارسنج استفاده کرد. فشارسنج میکرولایف مدل BP AG1-20 دارای گوشی و کاف می‌باشد. این محصول از کیفیت و کارایی خوبی برخوردار است و استفاده از این محصول برای مصارف خانگی مناسب است.  این محصول مورد تأیید پزشکان می‌باشد و حتی در مراکز درمانی هم قابلیت استفاده را دارد. کیفیت و دقت این دستگاه بالا بوده و از کاربری آسانی برخوردار است.

10 مدل بهترین فشارسنج عقربه ای برای سنجش فشار خون

فشارسنج عقربه ای امسیگ مدل SP91

یکی از مهم‌ترین علائم حیاطی برای افراد، فشارخون می‌باشد که اگر درست اندازه‌گیری شود می‌تواند از بروز سکته جلوگیری کند. بهترین روش برای اندازه‌گیری فشارخون استفاده از دستگاه فشارسنج است. از دیگر محصولات باکیفیت اندازه‌گیری فشارخون به فشارسنج عقربه‌ای امسیگ مدل SP91 می‌توان اشاره کرد. این محصول از گوشی و مانومتر با طول عمر بالایی برخوردار است. همچنین این دستگاه دارای پوآر بسیار بزرگی می‌باشد که کارایی آن را آسان می‌کند. دارای گوشی 2 پاویونه آلومینیومی ST63 دقیق، صفحه‌نمایش خوانا، نوک گوشی‌های باکیفیت و کیف محافظ بزرگ می‌باشد.

10 مدل بهترین فشارسنج عقربه ای برای سنجش فشار خون

فشارسنج بازویی زنیت مدل ZTH-5001

امروزه با توجه به وجود دستگاه‌های فشارخون دیجیتالی، جیوه‌ای و … باز خیلی از افراد دوست دارند که از فشارسنج عقربه‌ای برای اندازه‌گیری میزان فشارخون خود استفاده کنند. دستگاه‌های فشارخون عقربه‌ای دارای هیچ خطایی نبوده و میزان فشارخون افراد را با دقت بالایی اندازه‌گیری می‌کنند. فشارسنج زنیت تولیدشده توسط کشور سوئیس از کیفیت و دوام بالایی برخوردار بوده و فشارخون اشخاص را بدون هیچ خطایی اندازه‌گیری می‌کند. این محصول داری گیج، پوآر، کاف و گوشی پزشکی می‌باشد. پوآر و کاف این دستگاه از لاتکس ساخته‌شده که موجب می‌شود دوام و طول عمر دستگاه بالا برود.

10 مدل بهترین فشارسنج عقربه ای برای سنجش فشار خون

فشارسنج عقربه‌ای رزمکس مدل GB102

فشارسنج آنالوگ «رزمکس» (Rossmax) مدل «GB102» از دیگر محصولات تولیدشده درزمینۀ سنجش فشارخون به شمار می‌رود. سنجش فشار توسط این دستگاه با شنیدن صدای نبض صورت می‌گیرد. امروزه باز بیشتر پزشکان و حتی مردم عادی برای اندازه‌گیری فشار خود از دستگاه فشارخون عقربه‌ای به دلیل دقت بالایی که دارد استفاده می‌کنند. این محصول متشکل از 4 قسمت کاف دور بازو، صفحه عقربه، پوآر و گوشی می‌باشد. کاف این دستگاه از پارچه‌ای فاقد لاتکس می‌باشد که موجب ایجاد حساسیت نمی‌شود. همچنین حاوی شیر تخلیه هوای برنجی با پوشش کروم و کیف نگه‌داری می‌باشد.

10 مدل بهترین فشارسنج عقربه ای برای سنجش فشار خون

فشارسنج عقربه ای هانسون مدل HS_2000

برای اینکه بتوانیم از بروز سکته جلوگیری کنیم، یکی از کارهای حیاطی که باید انجام دهیم اندازه‌گیری فشارخون است. دستگاه فشار خون عقربه‌ای هانسون مدل HS_2000 یکی دیگر از محصولات موجود در بازار، جهت سنجش فشارخون می‌باشد. این محصول از دقت و کیفیت بالایی برخوردار بوده و برای استفاده در خانه و بیرون مناسب است. دارای پوآر، گیج عقربه‌ای، کاف و سایز بازوی 22 الی 44 سانتی‌متری نیز می‌باشد.

10 مدل بهترین فشارسنج عقربه ای برای سنجش فشار خون

فشارسنج عقربه ای ایزی لایف مدل HS-2000 به همراه گوشی طبی مدل HS-30B

از دیگر دستگاه‌های سنجش فشارخون به ایزی لایف مدل HS-2000 به همراه گوشی طبی مدل HS-30B می‌توان اشاره کرد که نسبت به دستگاه فشارخون‌های دیگه از قیمت مقرون‌به‌صرفه تری برخورداراست. مکانیزم این محصول عقربه‌ای بوده و فشارخون را به‌صورت دقیق اندازه‌گیری‌ می‌کند. دارای کیف نگهدارنده، کاف مخصوص بازو با سایز استاندارد، گیج و صفحه‌نمایش بزرگ می‌باشد. این محصول با باتری تغذیه می‌شود و حتی حافظه ذخیره نتایج نیز دارد و نوع کاربری آن خانگی می‌باشد.

10 مدل بهترین فشارسنج عقربه ای برای سنجش فشار خون

فشارسنج عقربه اي حرفه اي بريمد BD2500

این محصول یکی از پراستفاده‌ترین و کاربردی‌ترین فشارسنج‌ها برای اندازه‌گیری فشارخون به شمار می‌رود که می‌توان از آن در خانه، محل کار، مطب‌ها و … استفاده کرد. این دستگاه فشارخون بسیار دقیق بوده و دارای نگهدارنده عقربه روی بازوبند می‌باشد که مانع از ضربه خوردن عقربه دستگاه می‌شود. از دیگر ویژگی‌های این محصول به بازوبند 24 الی 36 سانتی‌متری، کیف قابل‌حمل، مکانیزم عقربه‌ای، صفحه بزرگ و خوانا، کاف و گوشی پزشکی می‌توان اشاره کرد.

10 مدل بهترین فشارسنج عقربه ای برای سنجش فشار خون

فشارسنج عقربه ای فرش لایف مدل B7

بااینکه امروزه فشارسنج‌های دیجیتالی به دلیل راحتی کار و حمل آسان از طرفداران بیشتری برخوردار هستند؛ ولی بازهم دستگاه فشارخون‌های عقربه‌ای به دلیل دقت بالایی که دارند در مطب خیلی از پزشکان مورداستفاده قرار می‌گیرند. دستگاه فشارخون فرش لایف مدل B7 دارای یک گوشی پزشکی و کیف نگهدارنده جهت حمل آسان می‌باشد. دارای یک کاف با سایز 24 الی 34 سانتی‌متر، گیج عقربه‌ای بزرگ بوده که کار را برای سنجش فشارخون آسان می‌کند. نوع کاربری این دستگاه هم خانگی می‌باشد.

10 مدل بهترین فشارسنج عقربه ای برای سنجش فشار خون

فشارسنج عقربه ای امسیگ مدل SP05

دستگاه فشارخون امسیگ برای سنجش دقیق  فشارخون بسیار مناسب و از قیمت مقرون‌به‌صرفه‌ای برخوردار است. استفاده از این محصول بسیار آسان بوده و افراد می‌توانند با استفاده از آن، میزان فشارخون خود را به‌راحتی اندازه‌گیری کنید. این محصول دارای مانومتر، پوآر XL، صفحه‌نمایش خوانا، کیف نگهدارنده، کاف با سایز 25 تا 40 و گوشی است. وزن این دستگاه 423 گرم و ابعاد آن 17 × 13 × 7 سانتی‌متر می‌باشد.

10 مدل بهترین فشارسنج عقربه ای برای سنجش فشار خون

فشارسنج عقربه ای ریشتر مدل Exacta 1350

امروزه افراد، بخصوص بالای 40 سال باید در منزل از دستگاه اندازه‌گیری فشارخون استفاده کنند تا مانع از بروز سکته شوند. این محصول از کیفیت و دوام بالایی برخوردار بوده و میزان فشارخون افراد را با دقت بالایی اندازه‌گیری می‌کند. کار با این دستگاه بسیار راحت بوده و نسبت به دستگاه‌های دیجیتالی از دقت بالاتری برخوردار است. این دستگاه از قطعات مستحکمی ساخته‌شده و دارای گیره اتصال مانومتر به کاف، میکرو فیلتر تصفیه هوا، کیف مخصوص حمل و نگهداری و بالای  24 ماه گارانتی می‌باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا